A kupában nem álltunk meg négy gólnál – ötöt lőttünk!

Fotó: Kovácsevics Dusán/Szentlőrinc SE

Felnőtt csapatunk magabiztosan jutott tovább a MOL Magyar Kupa első fordulójában, miután Marcali otthonában 5-1-es győzelmet aratott ma kora este. Várhatjuk a 2. forduló párosítását.

A kupameccsen is kifejezetten ütős összeállításban kezdtünk, Pichler Gábor vezetőedző csak néhány helyen változtatott a szerdai bajnokihoz képest, menet közben viszont természetesen jöttek a cserék. És persze jöttek a gólok is, ami elvárható volt a Somogy vármegyei I. osztályban szereplő Marcali ellen. Az első félidőben sokáig 0-0-ra állt a mérkőzés, az utolsó előtti percben aztán Ulrich Dániel megszerezte számunkra a vezetést (0-1).

A második félidő elején a hazaiak tizenegyesből egyenlítettek, de sokáig nem örülhettek. Néhány perccel később Szabó Dániel öngóljával ismét előnybe kerültünk, majd megint betalált Ulrich, aztán Németh Márk és Major Péter is eredményes volt, vagyis a végén fölényes, 5-1-es győzelmet arattunk.

Mostantól készülhetünk a Fehérvár II. elleni bajnokira, amelyre augusztus 13-án, vasárnap kerül sor Székesfehérváron.

MOL MAGYAR KUPA, 1. FORDULÓ:

Marcali VFC – Szentlőrinc 1-5 (0-1)

Marcali VFC: Képíró – Garai, Laki-Molnár (Péterfi, 75.), Balogh, Varga, Klotz (Bojtor, 75.), Szabó D., Mészáros (Szántó, 71.), Kollár (Kuckó, 71.), Bradics (Kollega, 78.), Czobor. Vezetőedző: Bőzsöny János

Szentlőrinc: Nagy Sz. – Miklós P. (Németh M., a szünetben), Keresztes, Havas, Kiss-Szemán (Cserneczky, 67.) – Kiss K. (Major, 73.), Medgyesi (Kiss M., 78.), Kesztyűs – Ulrich, Szabó Z., Rétyi (Novák, a szünetben). Vezetőedző: Pichler Gábor

Gólszerzők: Laki-Molnár (46. – 11-esből), ill. Ulrich (44., 69.), Szabó D. (53. - öngól), Németh M. (78.), Major (88. – 11-esből)