Sokkal jobbak voltunk az MTK-nál, meggyőző, élvezetes játékkal nyertünk!

Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc SE

Hazai pályán ismét jó játékkal és győzelemmel örvendeztettük meg szurkolóinkat: az MTK második csapata ellen végül három góllal nyertünk, de a látottak alapján több is lehetett volna közte.

Jól kezdtük az MTK II. elleni mérkőzést, az első percektől kezdve a mi akaratunk érvényesült, az történt a pályán, amit mi szerettünk volna. Ennek köszönhetően hamar meg is szereztük a vezetést, bár Pataki Bence rendszerint nem fejjel szokott eredményes lenni, ezúttal ennek is eljött az ideje: egy bal oldali hajszálpontos beadást követően közelről bólintott a kapuba (1-0). A folytatásban is folyamatosan nálunk volt a labda, sorra vezettük a támadásokat, és nem kellett sokat várni a következő gólra sem. A 21. percben Csörgő Raul bizonyította ismételten, hogy jó lába van, gyönyörű gólt lőtt 18 méterről (2-0). A vendégek szinte semmi veszélyt nem jelentettek a kapunkra az első félidőben, csak a hajrában volt egy nagy helyzetük, ám ekkor Héninger mutatott be egy bravúrt.

A második félidőben is domináltunk, gyakorlatilag folyamatosan egykapuztunk. Nem kellett sokat várni a harmadik találatunkra sem, Pataki Bence az 55. percben lábbal volt eredményes (3-0), és ezzel el is dőlt a mérkőzés. A hátralévő közel negyven percben elsősorban a szerencse mentette meg attól a vendégeket, hogy még nagyobb hátrányba kerüljenek, játékosaink próbálkoztak közelről és távolról is, de néhány centi minden esetben hiányzott a gólhoz. A meccs végül 3-0-s szentlőrinci győzelemmel ért véget, aminek természetesen nagyon örültek szurkolóink, nagy tapsot kaptak a fiúk a mai teljesítményükért!

NB III. DÉL-NYUGATI CSOPORT 27. FORDULÓ:

Szentlőrinc – MTK Budapest II. 3-0 (2-0)

Szentlőrinc: Héninger – Miklós P., Sághy (Keresztes, 27.), Tamás L., Kiss-Szemán – Medgyesi (Kiss K., 78.), Kesztyűs – Novák, Pataki (Kiss M., 78.), Szabó Z. (Helesh, 62.) – Csörgő (Múcska, 62.). Vezetőedző: Pichler Gábor

MTK Budapest II.: Balázs J. – Anokye (Fischl, 78.), Béres, Molnár, Csányi (Farkas, 68.), Kwadwo – Herczeg, Stumpf (Kustudic, 68.), Antal D., Földi (Ebot, a szünetben) – Kenesei (Biben, 78.). Vezetőedző: Kanta József

Gólszerzők: Pataki (10., 55.), Csörgő (21.)

A 27. forduló eredményei: Ferhérvár II.-Mohács 0-0, Dunaföldvár-Szekszárd 3-2, Érd-Iváncsa 0-1, Gárdony-Ferencváros II. 1-2, Kaposvár-Dunaújváros 2-0, Nagykanizsa-Paks II. 2-1, PEAC-Bonyhád-Majos 2-2,