Éremmel zártuk a XII. Vörös Zoltán emléktornát

Bronzéremmel sikerült zárnia 2008-as korosztályunknak a hétvégi emléktorna második-, egyben zárókörét.

Véget ért a XII. Vörös Zoltán emléktorna egyesületünk szervezésében. Szerencsére idén is lehetőségük volt arra labdarúgóinknak és több környékbeli klubnak, hogy horvát csapatokkal mérhessék össze erejüket, ezzel is elősegítve azt, hogy más futballkultúrát is megismerhessenek már ilyen fiatalon.

Előző szombaton a 2006-os születésű játékosok mérettethették meg tudásukat, ráadásul három horvát csapat társaságában. U14-es gárdánk a Kozármisleny FC, az NK Gar-Gar és az NK Garesnica hármassal alkották az 'A' csoportot, a Pécsi VSK, A Pécsi Sportolda, a Szekszárdi UFC és az NK Orahovica négyes pedig a 'B' csoportot képezték.

Az U14-as tornán a következő eredmények születtek:
- Pécsi VSK - Pécsi Sportolda 1:2
- Szentlőrinc SE - Kozármisleny FC 2:2
- Szekszárdi UFC - NK Orahovica 1:2
- NK Gar-Gar - NK Garesnica 2:1
- Pécsi Sportolda - Szekszárdi UFC 1:4
- Kozármisleny FC - NK Gar-Gar 0:4
- NK Orahovica - Pécsi VSK 1:3
- NK Garesnica - Szentlőrinc SE 3:2
- Pécsi Sportolda - NK Orahovica 3:0
- Kozármisleny FC - NK Garesnica 3:4
- Pécsi VSK - Szekszárdi UFC 2-3
- Szentlőrinc SE - NK Gar-Gar 1:2

A két csoportot végül az NK Gar-Gar és a Szekszárdi UFC nyerték meg. 2006-os csapatunk végül a harmadik helyet szerezték meg az 'A' csoportban és az 5-8. helyért folytathatták a tornát. A keresztbejátszásokon és a helyosztókon a következő  eredmények születtek:
- Keresztbejátszás az 5-8. helyért: Szentlőrinc SE - NK Orahovica 1:6
- Keresztbejátszás az 5-8. helyért: Kozármisleny FC - Pécsi VSK 3:5
- Keresztbejátszás az 1-4. helyért: NK Gar-Gar - Pécsi Sportolda 1:3 (büntetőkkel)
- Keresztbejátszás az 1-4. helyért: NK Garesnica - Szekszárdi UFC 0:4
- 7-8. helyért: Szentlőrinc SE - Kozármisleny FC 1:2
- 5-6. helyért: NK Orahovica - Pécsi VSK 1:0
- 3-4. helyért: NK Gar-Gar - NK Garesnica 1:2
- 1-2. helyért: Pécsi Sportolda - Szekszárdi UFC 0:1

Az U14-es torna végeredménye:
1. Szekszárdi UFC
2. Pécsi Sportolda
3. NK Garesnica
4. NK Gar-Gar
5. NK Orahovica
6. Pécsi VSK
7. Kozármisleny FC
8. Szentlőrinc SE

A szombati napon a gólkirályi címet Takács Domán, a legjobb játékos díjat András Kornél, a legjobb kapus díjat pedig Nano Cetojevic kapták. A legjobb szentlőrinci játékosnak Cserneczky Lászlót választották meg.

Vasárnap a 2008-as korosztály zárta a két hétvégén át tartó emléktornát. Ebben a korcsoportban fiataljaink ismételten az 'A' csoportba kerültek, ezúttal a Pécsi EAC, a Kozármisleny FC és az NK Belisce hármashoz. A 'B' csoportot a Pécsi VSK, a Szekszárdi UFC, az NK Belisce Pioniri és az NK Donji Miholjac alkották.

Az U12-es tornán a következő eredmények születtek:
- Szentlőrinc SE - Pécsi EAC 3:0
- Pécsi VSK - Szekszárdi UFC 0:3
- Kozármisleny FC - NK Belisce 1:2
- NK Belisce Pioniri - NK Donji Miholjac 1:1
- Szentlőrinc SE - Kozármisleny FC 6:1
- Pécsi VSK - NK Belisce Pioniri 1:0
- Pécsi EAC - NK Belisce 0:3
- Szekszárdi UFC - NK Donji Miholjac 2:0
- Kozármisleny FC - Pécsi EAC 1:3
- NK Belisce Pioniri - Szekszárdi UFC 3:2
- NK Belisce - Szentlőrinc SE 1:1
- NK Donji Miholjac - Pécsi VSK 5:0

Az 'A' csoport első helyén fiataljaink, a Szentlőrinc SE jutott tovább, a 'B' csoportból pedig a Szekszárdi UFC várhatta legkedvezőbb helyről a folytatást. A keresztbejátszásokon és a helyosztókon a következő  eredmények születtek:
- Keresztbejátszás az 5-8. helyért: Pécsi EAC - Pécsi VSK 0:4
- Keresztbejátszás az 5-8. helyért: Kozármisleny FC - NK Belisce Pioniri 1:4
- Keresztbejátszás az 1-4. helyért: Szentlőrinc SE - NK Donji Miholjac 0:2
- Keresztbejátszás az 1-4. helyért: NK Belisce - Szekszárdi UFC 4:0
- 7-8. helyért: Pécsi EAC - Kozármisleny FC 0:1
- 5-6. helyért: Pécsi VSK - NK Belisce Pioniri 2:3
- 3-4. helyért: Szentlőrinc SE - Szekszárdi UFC 5:1
- 1-2. helyért: NK Donji Miholjac - NK Belisce 0:1

Az U12-es torna végeredménye:
1. NK Belisce
2. NK Donji Miholjac
3. Szentlőrinc SE
4.Szekszárdi UFC
5. NK Belisce Pioniri
6. Pécsi VSK
7. Kozármisleny FC
8. Pécsi EAC

A vasárnapi játéknapon a legtöbb gólt Tin Vragocovic szerezte és ezzel ő érdemelte ki a gólkirályi címet, a legjobb játékos egyesületünk labdarúgója, Lóth Noel lett, a legjobb kapusnak járó díjat pedig Borna Habus kapta. A legjobb szentlőrinci játékosnak Jung Mátét választották.