Utánpótlás összefoglaló (2023/13.)

Fotó: Fábián Laci/Szentlőrinc SE

Sportegyesületünk újabb három korosztálya csatlakozott be az idei regionális bajnoki küzdelmekbe az előző hétvége folyamán, azonban ezúttal nem sikerült ellenfeleinktől pontot, pontokat rabolni.

MLSZ REGIONÁLIS U19 ALAP DÉLNYUGATI CSOPORT, 2. FORDULÓ:

Siófoki Bányász SE – Szentlőrinc SE 7-0 (2-0)

Szentlőrinc SE: Varga S. – Nagy Sz., Takács, Gergics, Gettó, Király (Rózsa, 56.), Cserneczky, Horváth (Porkert, 76.), Kárpáti (Nagy G., 76.), Szabó, Bencze. Utánpótlás edző: Batári Tamás

Batári Tamás: - A mérkőzésen teljesen kiegyenlített játék folyt egészen a 40. percig. Addig semmi sem utalt arra, hogy ilyen végeredmény születik! Az első félidő végén két figyelmetlenségünket is góllal bűntette a hazai csapat. A második félidőt jól kezdtük, többet és bátrabban kezdeményeztünk a támadó zónában. Sajnos azonban csak lehetőségeink adódtak, gólt nem sikerült szerezni. Egy kényszerű csere miatt szétesett a középpályás védekezésünk, melyet a Siófok az utolsó 25 percben nagyon jól kihasznált. Ekkor sokkal lendületesebb és intenzívebb lett az ellenfél játéka. Ebben az időszakban már nem tartottuk a taktikai utasításokat, gyakorlatilag nem védekezett a középpálya. Egy ilyen csapat ellen ez egyáltalán nem fér bele! Nagyon sajnálom, hogy így alakult a mérkőzés és az eredmény! Sokkal nagyobb alázattal kell ezt a játékot játszani, különben ilyen csúnya vége lesz!

MLSZ REGIONÁLIS U17 ALAP DÉLNYUGATI CSOPORT, 3. FORDULÓ:

Kaposvölgye LUE – Szentlőrinc SE 1-0 (1-0)
Szentlőrinc SE:
Nagy O. – Kolcsár, Szokol (Szilvási, 46.), Pettermann, Porkert, Serdán, Katona, Darázsi, Szeberényi, Egréder, Kolonits. Utánpótlás edző: Zámbó József

Zámbó József: - A hétvégén érettségi nélkül érkeztünk a Kaposvári Egyetemre, de a játék képe alapján, ill. a csapat hozzáállásával elkészítettük a diplomamunkánkat, mely igazán megállta a helyét vasárnapi szabadegyetemen!

MLSZ REGIONÁLIS U16 ALAP DÉLNYUGATI CSOPORT, 2. FORDULÓ:

Szentlőrinc SE – PTE-PEAC 3-6 (1-4)

Szentlőrinc SE: Nagy M. – Kolcsár, Serdán (Koródi, 69.), Csabai, Vári, Darázsi (Mudik, 80.), Ninkó (Katona, 46.), Szilvási, Szeberényi (Balogh, 69.), Szabó, Egréder. Utánpótlás edző: Batári Tamás

Gólszerzők: Darázsi (47. – büntetőből), Serdán (50.), Katona (51.)

Batári Tamás: - Nagyon nehéz szavakat találni egy ilyen mérkőzés után. Rengeteg egyéni hiba okozta azt, hogy újfent hat gólt kapott ez a korosztály. Dekoncentrált, figyelmetlen teljesítmények voltak sajnos. Ezt nem lehet a hiányzó játékosokkal magyarázni! Tévedés ne essék, jó csapat volt a két pécsi egyesület fúziójából kialakított vendég együttes, de úgy érzem, hogy nem sikerült a valós tudásunkat a pályán megmutatni. Eltekintve attól az 5-10 perctől, amíg felálltunk 0-4-ről 3-4-re, sajnos nem teljesítettünk jól. Ki kell küszöbölni a jövőben ezeket, és sokkal jobban kell koncentrálni mind védekezésben, mind az ellenfél kapuja előtt!

LEÁNY REGIONÁLIS U-14 HNP DÉL-NYUGATI CSOPORT, 1. FORDULÓ:

Paksi SE – Szentlőrinc SE 31-0 (18-0)

Szentlőrinc SE: Vince – Mező, Szigeti, Fuksz, Kalmár, Máj, Gyurkovics, Földesi, Molnár. Utánpótlás edző:Balogh János

MLSZ REGIONÁLIS U13 ALAP DÉLNYUGATI CSOPORT, 2. FORDULÓ:

Szentlőrinc SE – Mohácsi TE 1888 0-3 (0-0)

Szentlőrinc SE: Szommer – Almás (Kácsor, 21.), Hatos, Kismarci, Bali, Krécsó, Smudla (Kesztyüs, 21.), Gőbel, Szép. Utánpótlás edző: Gálffy Péter

Gálffy Péter: - Csapatunk sokáig jól tartotta magát, a srácok hősiesen küzdve, egymásnak segítve védekeztek, és pár nagy helyzetet is sikerült kialakítanunk, ám ezekből nem sikerült betalálnunk. Az ellenfél jobban sáfárkodott a helyzeteivel, de le a kalappal a gyerekek előtt, mivel egyetlen mezőnycserével hajtották végig a mérkőzést ebben a nagy melegben is.

MLSZ REGIONÁLIS U12 ALAP DÉLNYUGATI CSOPORT, 2. FORDULÓ:

Szentlőrinc SE – Mohácsi TE 1888 2-3 (0-3)

Szentlőrinc SE: Éder – Soós, Magyar, Poszovácz, Ungváry (Szántó, 41.), Mihály, Péter, Grim, Dombos. Utánpótlás edző: Tóth Dávid
Tóth Dávid: - Kissé félve kezdte a meccset fiatal csapatunk, hiába vezettünk több ígéretes akciót is, a gólokat a Mohács szerezte, a korosztályból fizikálisan jócskán kiemelkedő játékosa révén három góllal el is húzott a vendég együttes. A találkozó második felére aztán sikerült összekapni magunkat, elhittük, hogy nyerhetünk is, szinte percenként veszélyeztettük az ellenfél kapuját, sajnos az egyenlítésre már nem maradt időnk. Az eredménytől függetlenül nagyon büszkék lehetünk a srácokra, akik becsülettel küzdöttek végig az egyenlítésért, nem adták fel egy pillanatra sem.