Utánpótlás összefoglaló (2023/5.)

Húsvét előtt és után is rengeteg találkozót játszottak utánpótlás korosztályaink, amik között voltak nagy rangadók és nemzetközi tornák is. U15-ös és U17-es csapataink kiélezett meccseken tudtak pontot rabolni, U19-es együttesünk viszont rangadót buktak el a Kozármislennyel szemben.

LEÁNY REGIONÁLIS U-19 DÉL-NYUGATI CSOPORT, 18. FORDULÓ:

Szentlőrinc SE – Kaposvári Rákóczi BFLA 0-5 (0-3)

Szentlőrinc SE: Drapos – Nagy A., Sziffer (Bogdán A., 88.), Bálint K., Bogdán H., Portász, Orsós, Jeszenői, Bálint P., Dávid (Reiter, 59.). Utánpótlás edző: Vígh György

LEÁNY REGIONÁLIS U-16 HNP DÉL-NYUGAT CSOPORT, 14. FORDULÓ:

Szentlőrinc SE – KISE 1-12 (1-4)

Szentlőrinc SE: Kovács – Horváth, Csató, Bányai, Diósdi, Durovics, Gágó E., Gál, Gágó T. Utánpótlás edző: Balogh János

Gólszerzők: Bányai (1.)

LEÁNY REGIONÁLIS U-16 HNP DÉL-NYUGAT CSOPORT, 16. FORDULÓ:

FC Nagykanizsa - Szentlőrinc SE 11-1 (4-0)

Szentlőrinc SE: Kovács – Horváth, Csató (Kalányos, 28.), Orsós, Bányai, Diósdi, Gágó E., Gál, Gágó T. Utánpótlás edző: Balogh János

Gólszerzők: Kalányos (72.)

MLSZ REGIONÁLIS U-19 DÉLNYUGAT, KÖZÉPHÁZ, 7. FORDULÓ:

Szentlőrinc SE – Móri SE 3-3 (1-2)

Szentlőrinc SE: Gamós – Nagy Sz. (Rózsa, 68.), Takács, Gulyás, Mang (Nagy G., 78.), Kovácsevics, Gettó, Baráth, Cserneczky, Major, Katona. Utánpótlás edző: Szolga Gorán

Gólszerzők: Cserneczky (19., 85. – másodikat büntetőből), Nagy Sz. (52.)

Szolga Gorán: – Nem kezdtük jól a mérkőzést, két góllal meg tudott lépni az ellenfél, azonban rengeteg helyzetet kidolgozva, döntetlenre tudtuk menteni a találkozót.

MLSZ REGIONÁLIS U-19 DÉLNYUGAT, KÖZÉPHÁZ, 3. FORDULÓ:

Szentlőrinc SE – HR-Rent Kozármisleny 3-4 (3-1)

Szentlőrinc SE: Varga S. – Király, Takács, Gulyás (Nagy G., 60. (Gamós, 80.)), Mang (Rózsa, 60.), Kovácsevics, Gettó, Cserneczky, Major, Varga B. (Baráth, 60.), Katona. Utánpótlás edző: Szolga Gorán

Gólszerzők: Gulyás (13.), Kovácsevics (20.), Major (44.)

Szolga Gorán: – Nehéz hetek vannak előttünk, mögöttünk. A csapatból többen hét nap alatt harmadszor játszottak kilencven percet. Emellé jött még két kényszerű csere, sérülés miatt, így hiába vezettünk a szünetben 3-1-re, – az NB-s osztályt is megjárt játékosokat a soraiban tudó – Kozármisleny végül elvitte a három pontot.

MLSZ REGIONÁLIS U17, DÉLNYUGAT, FELSŐHÁZ, 6. FORDULÓ:

Újbuda FC – Szentlőrinc SE 2-2 (1-1)

Szentlőrinc SE: Nagy O. – Illés, Molnár (Komár, 75.), Egri, Nyitrai, Porkert, Serdán, Kolonits (Sztojka, 66.), Bedő (Pettermann, 46.), Simonics, Gergics. Utánpótlás edző: Egri Krisztián

Gólszerzők: Molnár (23.), Pettermann (55.)

Egri Krisztián: Minden héten kétszer kellene ilyen csapat ellen játszanunk. Maximális sebesség és koncentráció mellett dolgoztunk végig a mérkőzést. Egy évvel fiatalabb csapatom 4-5 ziccert kidolgozva, az ellenfél egy büntetőt kihagyva igazságosan osztozkodott a pontokon. Büszke vagyok játékosaimra!

MLSZ REGIONÁLIS U15, DÉLNYUGAT, ALSÓHÁZ, 6. FORDULÓ:

Iváncsa KSE – Szentlőrinc SE 2-2 (0-0)

Szentlőrinc SE: Nagy M. (Busi 80.) - Szabó (Balogh 80.), Csabai, Nemes, Ninkó - Darázsi, Fésűs (Szilvási 80.), Egréder - Szokol, Szeberényi (Mudik 65.), Katona. Utánpótlás edző: Batári Tamás

Gólszerzők: Szokol (47.), Egréder (92.)

Batári Tamás: – Az első félidő egyértelműen a mienk volt, de hiába dolgoztuk ki helyzetek sorát, egyszerűen képtelen voltunk gólra váltani azokat. Fordulás után azonban az első lehetőségünkből sikerült megszerezni a vezetést. Nyomtunk tovább, de valahogy csak nem sikerült újabb találatot elérni. A hazai csapat az olykor viharos szél által támogatva kijött a szorításból, és egy átlövéssel, illetve egy érintés nélküli szöglet góllal (ha nem látom nem hiszem el, hogy újfent a szél viszi a kapunkba a labdát) megfordította a mérkőzést. A srácok az utolsó pillanatig mentek előre, és tartották magukat a megbeszéltekhez. A friss cseréknek is köszönhetően a kapujához szögeztük az ellenfelünket, és az utolsó percben sikerült egyenlíteni! A fiúk a hozzáállásukkal rászolgáltak minimum a döntetlen eredményre, de a játék képe alapján a csapat sajnos otthagyott 2 pontot Iváncsán. Tanulunk tovább!

MLSZ REGIONÁLIS U-13 DÉL-NYUGATI CSOPORT, 15. FORDULÓ:

Nagyatádi FC – Szentlőrinc SE 3-0 (0-0)

Szentlőrinc SE: Busi – Basa, Jakab, Kern, Szommer, Csámpár, Egri, Erdei, Csépán. Utánpótlás edző: Kása Péter

Kása Péter – A fizikálisan jobb állapotban lévő hazaiakkal nehezen vettük fel a küzdelmet, kevés parharcot nyertünk. Lehetőségeinkből sajnos nem tudtunk betalálni. Ha 1-0-nál berúgjuk a büntetőt, másképp is alakulhatott volna a végjáték. Az előző meccsekhez képest láttam előrelépést. Amíg ilyen elkerülhető gólokat kapunk, addig kevés esélyünk lesz a győzelemre. Gratulálunk a Nagyatádnak!

MLSZ REGIONÁLIS U-12 DÉL-NYUGATI CSOPORT, 15. FORDULÓ:

Nagyatádi FC – Szentlőrinc SE 6-2 (3-1)

Szentlőrinc SE: Almás – Rapp, Kesztyüs (Gyöngyös, 26.), Grim, Bali (Szép, 18.), Hatos, Hajdú (Mihály, 44.), Péter, Jung. Utánpótlás edző: Kása Péter

Gólszerzők: Grim (25.), Péter (77.)

Kása Péter – A mérkőzés eleje kiegyenlített volt, utána viszont nagyon sok hibával játszottunk, így az a csapat nyert, aki több helyzetet dolgozott ki!

CHAMPIONS TROPHY U11 (BÉKÉSCSABA):

Tornán résztvevő keret: Busi, Szép, Miliczki, Péter, Gyöngyös, Grim, Mihály, Hajdú, Jung. Utánpótlás edző: Kurucsai Kornél

Kurucsai Kornél: – Nagyon színvonalas tornán vettünk részt a gyerekekkel, remek pályákon játszhatunk, kifejezetten erős ellenfelekkel. Talán a 2x4 óra utazás és a gyerekek megilletődöttsége miatt közel sem úgy teljesítettünk, mint ahogyan azt szerettük volna, de mindenképp hasznos volt. Láthattuk, hogy hol tartanak a nálunk magasabban jegyzett, akár külföldi csapatok/akadémiák.

MOHÁCS HÚSVÉTI TORNA U9 (MOHÁCS):

Tornán résztvevő keret: Katona, Tóth, Szilvási, Horváth, Dénes, Vass, Dombos. Utánpótlás edző: Kurucsai Kornél

Kurucsai Kornél: – A borongós időjárás a gyerekek teljesítményén is meglátszott, keveset láttam abból, amit a korábbi tornákon mutattunk. A szokásosnál kevesebb volt a mozgás, illetve talán az izgatottság miatt, nagyon sokszor kapkodva fociztunk, de a gyerekek négy szoros találkozót játszhattak, melyből egyet megnyertük, kétszer egy góllal, egyszer pedig kettővel maradtunk alul.